• Follow us

News

Information on the visit

Vyšla kniha o návšteve Svätého Otca na Luníku IX, jednu dostal aj pápež

Náš pápež/Amaro papežis - je názov knižnej publikácie, ktorá vyšla o návšteve Svätého Otca na košickom sídlisku Luník IX. Zachytáva nielen priebeh tejto návštevy počas krátkej prítomnosti Svätého Otca, ale aj všetko, čo ju predchádzalo a sprevádzalo. Množstvo nových skúseností, zaujímavé ľudské príbehy.

22.7.2022, 11:26

Autorka rúch pre omšu s pápežom v Šaštíne vystaví svoje diela v Nitre

Cieľom výstavy je spomienka na vlaňajšiu návštevu pápeža Františka na Slovensku. Výtvarníčka bola autorkou súboru rúch pre slávnostnú svätú omšu so Svätým Otcom v Šaštíne (15. septembra 2021). Súčasťou výstavy bude prezentácia vybraných rúch pre liturgiu zo Šaštína, ako aj prezentácia rúch všetkých liturgických farieb.

30.6.2022, 10:30

Edícia Viera do vrecka pripomína slová pápeža Cirkev na ceste k pokore

„Kráčaním premáhate pokušenie statickej viery. Prosím vás, zostaňte na ceste, stále! Nezastavte sa!,“ povzbudzuje nás Svätý Otec František. Cirkev je stále na ceste, je potrebné ju trvalo reformovať, prehlbovať, aby sme ako jej členovia boli čoraz autentickejší v slovách aj činoch. Edícia Viera do vrecka si pripomína slová Svätého Otca Františka.

9.6.2022, 11:20

Matka blahoslaveného Carla Acutisa povzbudila spišských bohoslovcov

Počas púte do Ríma sa bohoslovci a predstavení v Spišskom Podhradí zastavili v Assisi. Okrem významných bazilík tohto jedinečného miesta spojeného so sv. Františkom a Klárou, sa boli pomodliť aj pri hrobe novodobého blahoslaveného Carla Acutisa, kde ich už čakala jeho matka Antónia, ktorá prišla len kvôli nim, aby ich sprevádzala.

5.5.2022, 10:00

Spišskí bohoslovci a predstavení odovzdali pápežovi duchovnú kyticu

Duchovnou kyticou chceli vyjadriť svoju blízkosť a lásku k Svätému Otcovi, ktorý je viditeľnou hlavou Katolíckej cirkvi na svete. Sväté prijímania, adorácie, modlitby breviára, ruženca a krížovej cesty, ako aj rôzne sebazaprenia, askézy, odriekania, ale aj skutky lásky a súkromné pobožnosti obetovali vo veľkom množstve za Svätého Otca.

5.5.2022, 09:05

Svätému Otcovi odovzdali knihu myšlienok a kresieb Báseň pre Františka

Zbierku literárnych a výtvarných prác, zostavenú z príspevkov desiatok slovenských žiakov a rodín, odovzdali počas ďakovnej púte pápežovi Františkovi. Ide o publikáciu s názvom Báseň pre Františka. Na osobitnej audiencii vo Vatikánu ju Svätý Otec prevzal od spišského administrátora Mons. Jána Kuboša. 

2.5.2022, 15:45

Vladyka Rusnák v Ríme: Sme tu, aby sme sa nadchli a oživili svoju vieru

Prinášame plné znenie homílie bratislavského eparchu Mons. Petra Rusnáka, ktorou sa prihovoril slovenským pútnikom na ďakovnej púti v Bazilike sv. Pavla za hradbami v Ríme.

2.5.2022, 14:00

Z Ríma sa vracajú účastníci ďakovnej púte za návštevu Svätého Otca

„Prežili sme jedinečné dni, z ktorých sa veľmi tešíme. Ďakujeme Bohu, že nás celý čas sprevádzal a viedol a že rozhodol o tom, že poslal Petrovho nástupcu k nám. Sme mu vďační za jeho prijatie vo Vatikáne,“ hovorí TK KBS Mons. Stanislav Zvolenský, ktorý viedol púť Slovákov v Ríme.

2.5.2022, 13:45

Druhý a záverečný deň ďakovnej púte v Ríme za návštevu Svätého Otca

Niekoľko tisíc slovenských pútnikov sa dnes lúči s Rímom, kde sa prišli poďakovať za vlaňajšiu návštevu pápeža Františka. Dvojdňový program ďakovnej púte ukončili na svätej omši v Bazilike sv. Pavla za hradbami, ktorej za účasti predstaviteľov politického a spoločenského života predsedal predseda KBS Stanislav Zvolenský.

1.5.2022, 15:15

Foto: Ďakovná púť za návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku

Fotografie z ďakovnej púte do Ríma za návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku, v septembri 2021.

30.4.2022, 20:42

Prvý deň ďakovnej púte v Ríme za návštevu Svätého Otca na Slovensku

Večné mesto zaplnili slovenskí pútnici v sprievode svojich biskupov. Pápežovi Františkovi prišli poďakovať za vlaňajšiu návštevu na Slovensko. Hlavným bodom prvého dňa celonárodnej ďakovnej púte bola osobitná audiencia so Svätým Otcom v Aule Pavla VI. Po audiencii sa zúčastnili na svätej omši so svojimi duchovnými pastiermi nad hrobom sv. Petra.

30.4.2022, 15:15

Predseda KBS vo Vatikáne: Viera a láska, to sú kľúče v živému Bohu

Prinášame plné znenie homílie bratislavského arcibiskupa metropolitu a predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského, s ktorou sa prihovoril slovenským pútnikom na ďakovnej púti v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne.

30.4.2022, 14:45

Svätému Otcovi darovali kríž z Ukrajiny, keramiku, knihy a ďalšie dary

Pápežovi Františkovi darovali predstavitelia cirkvi a zástupcovia politického a spoločenského viaceré dary. Urobili tak po audiencii v Aule Pavla VI. vo Vatikáne, kde prijal niekoľko tisíc slovenských pútnikov, ktorí spolu s biskupmi prišli po jeho návšteve na Slovensku na ďakovnú púť do Ríma.

30.4.2022, 14:15

Biskup Forgáč prišiel za pápežom v mene obetí sexuálneho zneužívania

„V mene týchto obetí som sa pápežovi poďakoval za stretnutie. Všetci, ktorí tam boli, mu posielajú pozdrav. Pamätal si na toto stretnutie. Už vtedy, bol hlboko dotknutý v srdci a aj teraz si to pripomenul," povedal pre TK KBS. Biskup Forgáč je predsedom Komisie KBS pre prípady sexuálneho zneužívania maloletých.

30.4.2022, 13:15

Slová Svätého Otca Františka účastníkom ďakovnej púte zo Slovenska

Prinášame v plnom znení príhovor Svätého Otca Františka účastníkom ďakovnej púte zo Slovenska, ktorých prijal na audiencii v sobotu 30. apríla v Aule Pavla VI.

30.4.2022, 13:00

Mimoriadna štedrosť slovenských veriacich - pre Kubu vyzbierali 600 tisíc eur

Slovenskí veriaci vyzbierali minulý rok v kostoloch na pomoc sociálne slabším rodinám na Kube 600 000 eur. Ide o výsledok zbierky, ktorú vyhlásili biskupi na poďakovanie po návšteve pápeža Františka na Slovensku. O výsledku ho dnes osobne informovali na audiencii v rámci celonárodnej ďakovnej púte Slovákov v Ríme.

30.4.2022, 12:05

Mimoriadna štedrosť slovenských veriacich - pre Kubu vyzbierali 600 tisíc eur

Slovenskí veriaci vyzbierali minulý rok v kostoloch na pomoc sociálne slabším rodinám na Kube 600 000 eur. Ide o výsledok zbierky, ktorú vyhlásili biskupi na poďakovanie po návšteve pápeža Františka na Slovensku. O výsledku ho dnes osobne informovali na audiencii v rámci celonárodnej ďakovnej púte Slovákov v Ríme.

30.4.2022, 12:00

Predseda KBS pred pápežom: Prichádzame s prosbou o vaše modlitby

Prinášame plné znenie príhovoru bratislavského arcibiskupa metropolitu a predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského, ktorý zaznel počas audiencie s pápežom Františkom v Aule Pavla VI. vo Vatikáne.

30.4.2022, 11:45

Kardinál Tomko: Nosím si vás v srdci, modlime sa za seba navzájom

Slovenských pútnikov v Ríme privítal kardinál Jozef Tomko. V Aule Pavla VI. pred stretnutím s pápežom Františkom im povedal, že reprezentujú celú našu vlasť. „Vďaka vám všetkým," povedal. V príhovore sa opýtal: „Za čo chceme poďakovať? Komu chceme poďakovať? Za lásku Svätého Otca voči nám, voči malému Slovensku".

30.4.2022, 11:15

Pripojte sa k nám duchovne v modlitbe, hovorí pred púťou predseda KBS

„Na ďakovnú púť odchádzame s radosťou a vďačnosťou a prosíme všetkých, aby sa k nám pripojili duchovne v modlitbe, aby sme našu vďačnosť vedeli správne vyjadriť a aby sme sa na svätých miestach života a smrti apoštolov Petra a Pavla a aj pri hrobe svätého Cyrila všetci posilnili vo viere," povedal Tlačovej kancelárii KBS.

29.4.2022, 10:52

All news