• Sledujte nás

Bratislava

Informácie k podujatiu

Stretnutie Svätého Otca s biskupmi, kňazmi, zasvätenými, bohoslovcami a katechétmi v Katedrále sv. Martina

Stretnutie Svätého Otca s biskupmi, kňazmi, zasvätenými, bohoslovcami a katechétmi sa uskutoční 13. septembra 2021, zo začiatkom o 10.45 v Katedrále svätého Martina v Bratislave.

Na cestovanie do Bratislavy odporúčame využiť verejnú dopravu. V prípade, že využijete individuálnu dopravu autom, pre potreby parkovania bude možné bezplatne využiť parkovisko v areáli Incheba, vstup z Viedenskej cesty - Parkovisko návštevníci / Parking Visitors (odkaz pre navigáciu).

Vstup na stretnutie bude možný iba zo smeru z Panskej ulice k Rudnayovmu námestie, kde bude i stanovisko vstupnej kontroly.

Vzhľadom na nutnosť bezpečnostných kontrol, aby sa predišlo vytváraniu dlhých radov, pre hostí bol určený najneskorší čas príchodu, ktorý bol zaslaný e-mailom (jednotlivé časy príchodov podľa koncového trojčíslia pozvánky sú k dispozícii aj v prílohe tejto stránky).

Kontroly sa otvoria o 7.00. Svoje miesto musíte zaujať najneskôr do 9.45. Už o 9.00 začne v katedrále sprievodný duchovný program.

Dokumenty potrebné k vstupu na podujatie:

  • • občiansky preukaz
  • • pozvánka - treba ju mať v tlačenej podobe
  • • doklad o plnom očkovaní, alebo doklad o negatívnom testovaní na Covid 19 (od odberu PCR/LAMP 72 hodín, Ag 48 hodín), alebo doklad o prekonanom ochorení COVID-19 za ostatných 180 dní.

Všetky miesta v Katedrále aj na vonkajších priestoroch sú na sedenie.

Do Katedrály sa vstupuje cez južný vchod, po schodoch zo strany misijného kríža. Bohoslovcov s pozvánkou do katedrály prosíme, aby vstúpili cez vchod do presbytéria zo severnej strany katedrály.

Voda bude k dispozícii na mieste. Hygienické zázemie je v budove Martinea - priľahlá budova ku Katedrále z južnej strany.

Pomoc a informácie Vám vždy radi poskytnú dobrovoľníci Maltézkej pomoci a služba v Katedrále.

Vo vnútri Katedrály a vonku na všetkých priestoroch nebude možný samostatný pohyb osôb od 9.45. Po tomto čase v prípade potreby opustiť svoje miesto vždy oslovte dobrovoľníka. Po absolvovaní bezpečnostnej kontroly pri vstupe, nebude už možné opustiť vyhradené priestory a znovu sa do nich vrátiť, iba cez opätovnú kontrolu.

Počas prítomnosti vo vnútri Katedrály, ako aj na vonkajších priestoroch treba mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom/respirátorom.

V exteriéri Katedrály - okrem vyhradených miest pre pozvaných a novinárov - bude pre verejnosť možnosť zhromaždiť sa na Panskej ulici vo vyhradenom priestore až po bezpečnostné ohraničenie. K dispozícii bude i veľkoplošná obrazovka s prenosom z Katedrály.

Na stretnutie si prineste len nevyhnutné osobné veci. V čo najväčšej miere obmedzte nosenie kovových predmetov (mobilné telefóny, kamery, fotoaparáty, ďalekohľady, zväzky kľúčov, retiazky, hodinky, termosky, nožíky, dáždniky a pod.) Do kontrolovaných priestorov je zakázané vnášať strelné zbrane a ich repliky, slzotvorné prostriedky, elektrické paralyzátory, nože a pod. Pre miesta na vonkajších priestoroch odporúčame v prípade horšieho počasia priniesť si pršiplášť alebo nepremokavú bundu.